NE, HVALA!
- Feb 14, 2019
- 2 min read
Predvsem pa ne pozabite reči hvala. Hvala, ker živimo v takšnem svetu, da se nam stvari kar same ponujajo, čeprav jih ne potrebujemo.
Večkrat kot uporabim besedo ne, bolj moram biti hvaležna za vse ponujene stvari. To sicer v praksi ne deluje vedno, saj če me poznate, nisem velik zagovornik nepotrebne plastike. Te pa jo je v današnjem življenju veliko preveč.
Mnogim se zdi, da je življenje, kjer uporabljaš čim manj plastike drago. Vse je odvisno, kako gledamo na stvari. Nekomu se zdi draga kvalitetna sončna krema za 13 €, medtem ko v tednu dni za kavo porabijo več kot ta znesek. Pomembno je, da vidimo stvari z več perspektiv in se na podlagi teh odločimo, kaj bomo naredili z našim denarjem.
Opisala bom mojo perspektivo glede zero waste gibanja. V osnovi je to gibanje zelo pozitivno. Gre za ohranjanje narave. Lahko pa se kdaj tudi sprevrže v obsojanje, da nekdo ne dela dovolj. To je enako, kot da bi ocenjevali nekoga, ki ni enak kot ti. Vsak človek ima življenje, ki je zelo različno od tvojega. Različnost ljudi pa na pomeni, da vsi ne moremo vsaj nekaj prispevati k čistejši naravi. Nekdo se odloči, da ne je mesa, nekdo ne kupuje plastike za enkratno uporabo, nekdo uporabi kolo za v službo, nekdo pa lahko počne vse te stvari hkrati in še kakšno več. In kar je pomembno je, da smo res ozaveščeni in s tem znanjem potem razpolagamo v praksi kolikor zmoremo.
To, da nekaterim stvarem rečem ne, je zelo dobro. To sem spoznala tudi na splošno v življenju. Kako bi bilo, če bi vsemu rekli ja? Precej težko bi obvladali naš čas in ga zapravili za nepotrebne stvari. Zato je tako pomembno, da premislimo preden rečemo ja. Ali to odgovarja našim vrednotam, našemu življenju. In to velja za stvari, dogodke, aktivnosti in tudi ljudi. Končno sem spoznala, da s tem, ko rečemo eni stvari ne, rečemo drugi ja. In če v svojem življenju dovoliš stvari, ki te ne spodbujajo, izpopolnjujeno in te namesto tega zavirajo in omejujejo, bo v življenju zmeraj manj prostora za takšne, ki dodajajo vrednost pri tvojem razvoju. Zato je toliko pomembno, da vemo, koliko smo vredni in da vemo, kakšne stvari in odnose bi radi v življenju. Tako bomo z lahkoto prepoznali, kaj nam služi in kaj nas zavira. In bomo rekli ja, le tistim, ki so ZA naše izjemno življenje. Želim vam, da bi imeli krasen dan, poln stvari, ki v vas prižgejo iskrico sreče.✨
Comments